Restaurants amb estrelles Michelin a Catalunya

0 Bengales Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Reddit 0 Topar-se 0 Pin Pin Share 0 LinkedIn 0 Correu electrònic -- Filament.io 0 Bengales ×
El Celler de Can Roca Girona

Un dels aperitius d’una recent visita a El Celler de Can Roca

Catalunya té una concentració molt alta de restaurants amb estrella Michelin, potser més que cap altre lloc de la Terra. A continuació, es mostra una llista dels restaurants amb estrelles Michelin prop de Girona i la Costa Brava. Amb una fantàstica selecció de productes locals frescos a la seva disposició, els cuiners catalans sempre han liderat la innovació gastronòmica. Ferran Adria i el seu restaurant innovador El Bulli, és possiblement el xef més famós del món.

Bo-Tic Corca

Plat inventiu del restaurant Bo-Tic

Amb tres estrelles Michelin i recentment votat el millor restaurant del món, el propi Celler de Can Roca de Girona és el líder. http://www.cellercanroca.com

Tot i això, El Celler de Can Roca no és l’únic restaurant de Catalunya amb tres estrelles Michelin. Sant Pau a Sant Pol de Mar també té aquesta distinció. http://www.ruscalleda.cat

Amb dues estrelles Michelin tenim Les Cols a Olot http://www.lescols.com i Can Fabes a Sant Celoni http://www.canfabes.com

A continuació, tenim una gran selecció de restaurants amb una estrella Michelin a la província de Girona:

Restaurant Massana Girona

Bonic plat de Massana, Girona

Massana també a Girona http://www.restaurantmassana.com

L’Aliança d’Anglès a Anglès http://www.restaurantalianca.com

Ca l’Arpa a Banyoles http://www.calarpa.com

Bo-Tic a Corçà, a prop de la Bisbal http://www.bo-tic.com

Els Tinars a Llagostera http://www.elstinars.com

Mas Pau a Avinyonet de Puigventós http://www.maspau.com

La Cuina de Can Simon a Tossa de Mar http://www.lacuinadecansimon.com

Les Magnolies a Arbucies http://www.lesmagnolies.com

Casamar a Llafranc http://www.hotelcasamar.net

La Llar a Roses http://www.restaurantlallar.com/

Ca l’Enric a La Vall de Bianya http://www.calenric.net

Els Brancs a Roses http://www.elsbrancs.com

Can Jubany a Calldetenes http://www.canjubany.com

Deixa un comentari

La seva adreça de correu electrònic no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats *

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu no desitjat. Esbrineu com es processa el vostre comentari.